Parkinsono liga aprašyta pirmą kartą beveik prieš 200 metų. Pagal dažnį ji yra antroje vietoje tarp kitų neurodegeneracinių ligų. Už ją dažniau nustatomos Alzheimerio ir demencijos ligos. Išlaidas, kurios yra skiriamos Parkinsono ligai gydyti, galima suskaičiuoti. Tačiau sunku įvertinti netiesiogines išlaidas – ligos sukeltą negalią pacientams, naštą juos prižiūrintiems artimiesiems. Vien gydytojai ir mokslininkai neįstengia efektyviai valdyti šios problemos. Gydymo rezultatai priklauso nuo to, kaip anksti liga diagnozuojama ar teisingai parinkta gydymo taktika. Šeimos gydytojas yra arčiausiai ligonio, todėl nuo jo kompetencijos priklauso kaip greitai ligoniui bus pastebėta ši liga ir parinktas adekvatus gydymas.
Pagrindiniai klinikiniai Parkinsono ligos požymiai: ramybės 4 – 6 Hz tremoras, pasireiškiantis rankų pirštuose – „piliulių kočiojimo simptomas“ gali būti galvos, žandikaulio, liemens tremoras. Ligos pradžioje būdingas asimetriškumas, kuris tampa simetriškas ligai progresuojant. Parkinsono ligai būdinga bradikinezija, ekstrapiramidinis rigidiškumas, posturalinis (vertikalios padėties) nestabilumas.
Anksti pradedant gydyti Parkinsono ligą, svarbu paciento ir jo šeimos mokymas, reguliarūs pratimai, simptominis gydymas.